Akné
Najpredávanejšie
Prírodná kozmetika na akné
Prírodná kozmetika má veľa benefitov pre pokožku a obzvlášť, ak ide o pokožku, ktorá má už nejaký problém ako napr. akné. Hlavné dôvody prečo používať prírodnú kozmetiku sú jednoznačné. Neobsahuje chemické a syntetické zložky, škodlivé konzervanty, umelú parfemáciu, silikóny a nevhodné emulgátory. Všetky tieto látky môžu akné ešte viac zhoršovať, tým že pokožku dráždia. Hlavným problém pleti s akné sú upchaté póry. Vznikajú tak, že odumreté bunky pokožky spolu s nečistotami a kožným mazom upchajú pór a kožný maz sa nedostane na povrch. Navyše sa pór môže zapáliť a vznikne zapálené akné. Silikónové zložky v bežnej kozmetike síce vyhladzujú pleť a dodávajú príjemný pocit hydratovanej pokožky, ale pri pravidelnom používaní vytvárajú na pleti film, ktorý upcháva póry. Pokožka na ktorej je silikónový film nemôže dobre dýchať a regenerovať sa. Ak máte akné, prírodná kozmetika vám pomôže oveľa viac.
Ako sa zbaviť vyrážok
Jednoduchá zázračná rada neexistuje, ale čo naozaj zaberá je systematická starostlivosť vhodnou kozmetikou na akné. Dôležité je nájsť kozmetiku, ktorá bude pleti vyhovovať. Niekedy môže trvať dlhšie, kým nájdete tie správne prípravky na akné. Buďte trpezlivý, kým nájdete, čo bude vyhovovať práve vašej pleti. Každá pleť je iná. Niekto môže mať veľmi mastnú pleť, niekto citlivú alebo alergickú. Dnes je v ponuke naozaj množstvo prípravkov a môže byť ťažké si vybrať.
Najúčinnejšie prípravky na akné - základná starostlivosť
1. Čistiaci gél na akné
Čistenie je pri pleti akné veľmi dôležité. Aby sa póry neupchávali, musíte odstrániť nečistoty, nadbytočný kožný maz a odumreté bunky pokožky. Na čistenie pleti použite čistiaci gél na akné s antibakteriálnymi zložkami. Ak máte citlivú pleť, môže vám viac vyhovovať jemná pleťová voda bez alkoholu alebo micelárna voda. Prírodná kozmetika využíva antiseptické a antibakteriálne pôsobenie rôznych byliniek ako mäta, šalvia, rozmarín, aloe vera, materina dúška, tea tree, klinček a pod.
2. Pleťová voda na akné - antibakteriálne ošetrenie
Po čistení potrebujete pleť upokojiť a stiahnuť póry. Prírodná kozmetika na akné ponúka množstvo pleťových vôd s antiseptickými zložkami z byliniek ako mäta, hamamel, šakvia rozmarín, klinček, šalvia, materina dúška a pod. Pleťové tonikum obsahuje aj malé množstvo alkoholu pre dezinfekciu na rozdiel od pleťovej vody, ktorá je bez alkoholu. Tonikum použite, ak je vaša pleť naozaj mastná. Ak máte skôr normálnu alebo suchšiu a citlivú pleť, prípravky s alkoholom nepoužívať. Nadmerné odmastňovanie pleti (aj keď máte akné) nie je vhodné. Môže to spôsobiť ešte väčšie mastenie pleti a dostanete sa tak do začarovaného kruhu.
3. Krém na akné - hydratácia pleti
Po dočistení tonikom alebo prírodnou pleťovou vodou použite hydratačný krém s antibakteriálnymi zložkami ako aloe vera, jojobový olej alebo kokosový olej. Do krému na akné sa často pridávajú aj hojivé bylinky ako nechtík a harmanček, aby sa vyrážky rýchlejšie zahojili a nezanechali jazvy. Aloe vera je pre pleť s akné veľmi využívané. Má antiseptický účinok. Hojí zapálené miesta a pokožku hydratuje.
4. Peeling, maska na akné
Masku a peeling používajte príležitostne, podľa potreby. Môže to byť 2-3 krát do týždňa, ale aj menej. To závisí od typu pleti. Peeling je skvelá vec, pretože vám odstráni odumreté kožné bunky a zabraňuje upchávaniu pórov. Ale nepreháňajte to s ním. Nadmerné používanie peelingu môže pleť s akné podráždiť a vyvolať ešte väčšiu tvorbu kožného mazu. (pokožka bude mať potrebu sa chrániť) Vyberte si prírodný antibakteriálny peeling, ktorá neobsahuje plastové mikročastice. Jemné peelingové zrniečka väčšinou tvoria jojobové perličky, cukor alebo káva.